Kayıt Olun!

Bulut Tabanlı Mimaride Servis Örgüsü (Service Mesh)

şimdi talep üzerine


Yazılım geliştiriciler yıllardır Monolitik (tek parça) uygulamalar geliştiriyorlar, ancak uygulamaları bulut temelli hale getirmek için, Monolitik uygulamaları  bölüp Mikroservislere dönüştürmeye çalışıyorlar. Bunun sebebi daha küçük servislerin yönetilmesinin daha kolay olması. Mikroservisler farklı ekipler tarafından ayrı ayrı inşa edebilir, dağıtabilir, ölçeklendirebilir ve yönetebilirler.

Dağıtık bir bulut ortamında Mikroservisler arasındaki trafiği yönetip, Mikroservisler arasındaki haberleşmeyi gözlemlemek için yazılım geliştiriciler uygulamalarda birçok yazılım kütüphanesi kullanmak zorunda kalıyor.

Servis Örgüsü (Service Mesh), bu tarz trafik kontrol, güvenlik kod olarak yapılandırıldığı bu zorlukları giderir. Webinar’da aşağıdaki konulardan bahsediyor olacağız:

  • Dağıtık Mimarideki Zorluklar
  • Servis Örgüsü Bileşenleri
  • Dinamik Yönlendirme (Dynamic Routing)
  • Devre Kesme (Circuit Breaking)
  • Servis Güvenliği
  • Kaos Mühendisliği
  • Servis İzleme
Servis Örgüsü (Service Mesh) ile ilgili daha çok bilgi için: https://www.openshift.com/blog/red-hat-openshift-service-mesh-is-now-available-what-you-should-know 


Konuşmacılar

Erkan Ercan

Senior Solutions Architect, Red Hat

Erkan Ercan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına Yazılım Mühendisi olarak başladı ve Havelsan, Telenity ve Ericsson şirketlerinde yazılım ve çözüm mimarlığı görevleri aldı. Ericsson'dayken hem Türkiye'de hem de EMEA bölgesinde bir çok sistem entegrasyon ve transformasyon projelerinde çalıştı. Mayıs 2019’dan beri Red Hat Türkiye'de Uygulama Geliştirme (AppDev) ve Orta Katman ürünlerinden sorumlu Kıdemli Çözüm Mimarı olarak çalışmaktadır.

İsim*
Soyad*
E-posta adresi*
Şirket*
Posta kodu*
Telefon Numarası*
© Copyright 2018 INXPO, Inc. Tüm hakları saklıdır.